شب یلدار

استایلی خوب با چاشنی شب یلدا


ما در فرهنگ خود شب‌های به یاد ماندنی کم نداریم اما یکی از مهم‌ترین آنها شب یلدا است.

در زمستان امسال شاید فرصت کنار هم بودن برای خیلی از ما فراهم نباشد اما به امید فردایی سبز، این شب به یادماندنی را یا به صورت مجازی و یا به صورت حضوری و با رعایت فاصله، جشن خواهیم گرفت.

اما در کنار همه رسوم و سنن مهمی که در این شب به جا آورده می‌شود، یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید به آن توجه داشت لباس پوشیدن و استایل خوب با چاشنی یلدا است.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به استایل‌های شب یلدا و برای خوش‌پوش بودن هرچه بیشتر شما در این شب، راهکارهایی پیشنهاد خواهیم داد.

چگونه لباس مناسبی برای شب یلدا انتخاب کنیم؟


اولین موضوعی که برای استایل شب یلدا باید به آن توجه داشت در نظر گرفتن محیطی است که در آن قرار خواهید گرفت. میهمانی‌های خانوادگی، دوستانه، میهمانی‌های بزرگ و کوچک قوانین پوششی یا dress code منحصر به خودشان را دارا هستند. از این رو بهتر است در مرحله اول، قبل از انتخاب لباس، به محیطی که قرار است در آن حضور پیدا کنید خوب فکر کنید تا بتوانید لباسی در خور آن میهمانی برای خود در نظر بگیرید.

شاید کمی ساده به نظر برسد اما دیگر موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید راحتی شما در میهمانی است. مهم نیست میهمانی شب یلدا در خانه بزرگ فامیل باشد یا خانه یک دوست؛ لباسی انتخاب کنید که نشست و برخاست‌تان با آن دشوار نباشد.

شب یلدار

چه لباس‌هایی برای شب یلدا مناسب و چه لباس‌هایی مناسب نیستند؟


مناسب بودن یا نبودن لباس در شب یلدا کاملا به قوانین پوششی آن میهمانی ارتباط دارد زیرا مطمئنا شما لباسی که برای یک میهمانی بزرگ و دوستانه مناسب است را برای یک میهمانی کوچک خانوادگی انتخاب نمی‌کنید!

اگر بخواهیم این میهمانی را یک دورهمی خانوادگی در نظر بگیریم پیشنهاد ما به شما لباس‌هایی شیک و راحت است؛ لباس‌هایی که در آن آزادی حرکت دارید و کاملا متناسب با تیپ اندامی شما و میهمانی مورد نظر است.لباس‌های تنگی که حرکت شما را محدود می‌کنند، لباس‌های کوتاه که نشست و برخاست را با مشکل روبه‌رو می‌کنند، لباس‌های خیلی ضخیم و گرم، لباس‌هایی با دکلته زیاد که برای مراسم خانوادگی مناسب نیستند و آرایش‌های خیلی غلیظ برای یک میهمانی شب یلدا خانوادگی توصیه نمی‌شوند.

همچنین آقایان بهتر است در این مراسم خانوادگی از پوشیدن کت و شلوارهای فرمال خودداری کرده و آنها نیز با پیروی از الگوی لباس بانوان، لباس‌های راحت و کژوال انتخاب کنند. شلوارهای کتان، شلوارهای پارچه‌ای با فیت regular، کت تک، پیراهن‌های کژوال یا بافت‌هایی مناسب فصل، پشنهاد ما برای استایل شب یلدای آقایان است.


چگونه یک استایل بی‌نقص در شب یلدا داشته باشیم؟


پوشیدن و ترکیب لباس‌ها با یکدیگر مستلزم آگاهی از نحوه استایلینگ آنهاست. استایلینگ لباس‌ها بستگی به تیپ اندامی، پالت رنگی، موقعیت، فصل، سلیقه و شخصیت شما دارد. اگر بخواهیم به صورت خلاصه شما را با نحوه ترکیب کردن لباس و اکسسوری‌ها آشنا کنیم باید بگوییم:


1- دامن: سعی کنید دامنی انتخاب کنید که فیت تنگ و اندازه کوتاهی نداشته باشد؛ دامن‌های فون یا aline و همچنین دامن‌های کلوش انتخاب بهتری به نسبت دیگر مدل‌ها برای شب یلدا هستند.

- اگر دارای ایرادات اندامی همچون شکم یا لگن بزرگ هستید بهتر است از پوشیدن دامن‌های چین‌دار خودداری کنید.

- قد دامن‌تان نه خیلی بلند و نه خیلی کوتاه باشد. دامن‌های میدی یا دامن‌هایی که قد آنها تا زانو است انتخاب بهتری به حساب می‌آیند.


2- شلوار: مهم نیست چه جنس شلواری انتخاب می‌کنید؛ شلواری که برای شب یلدا و میهمانی خانوادگی می‌پوشید بهتر است مناسب‌ترین فیت برای اندام شما باشد.

- اگر قدتان کوتاه است شلوارهای wide leg و بلند را انتخاب کنید و اگر پاهای کشیده و کمر باریکی دارید می‌توانید از شلوارهای پیلی دار نیز استفاده کنید.


3- بلوز یا شومیز: شب یلدا بهترین زمان برای استفاده از لباس‌های بافت است اما باید به این موضوع دقت کنید که پوشیدن بلوزهای ضخیم و خیلی گرم ممکن است باعث کلافگی شما در میهمانی شود. بهتر است بافت‌های نازک‌تر را برای این مراسم انتخاب کنید.

- اگر پوشیدن لباس بافت را در مراسم شب یلدا نمی‌پسندید شما آزادید تا ازپوشیدن بلوز و شومیزهای چهارفصل نیز لذت ببرید.

- لباس‌هایی با آستین کلوش یا خیلی بلند شاید برای این مراسم مناسب نباشند زیرا بلندی آنها ممکن است کمی برایتان محدودیت آفرین باشد.


چه پالت رنگی‌ای برای استایل میهمانی شب یلدا استفاده کنیم؟


استفاده از رنگ‌های قرمز و سبز و طیف مختلف آنها از پرطرفدارترین رنگ‌های مورد استفاده در میهمانی شب یلدا هستند. اگر می‌خواهید کمی متفاوت باشید پیشنهاد ما به شما انتخاب طیف تیره‌تری از همین رنگ‌هاست. سبز یشمی و زرشکی دو رنگ قابل قبول برای این مراسم و فصل زمستان هستند؛ پس برای استایل شب یلدای امسال می‌توانید از این دو رنگ استفاده کنید.

همچنین می‌توانید از رنگ‌های نچرال و خنثی در لباس‌های اصلی و از رنگ‌های مرسوم شب یلدا به عنوان اکسسوری در استایل‌تان بهره ببرید.


چگونه در دیدار مجازی شب یلدا خوش‌استایل باشیم؟


در دیدارها و جلسات مجازی خوش‌استایل بودن مرتبط با قسمت بالاتنه ماست. از این‌رو در دیدار مجازی شب یلدا نیز بهتر است برای خوش‌استایل دیده شدن تمرکز را بر روی بالاتنه خود قرار دهید.

انتخاب لباس‌هایی که در قسمت یقه و شانه حرفی برای گفتن داشته باشند و استفاده از اکسسوری‌های مربوط به مو یکی از راه‌های خوش‌استایل بودن در دیدارهای مجازی است. همچنین سعی کنید در این نوع دیدارها آرایشی داشته باشیدکه زیبایی شما را دو چندان کند.

در یلدای امسال طعم شیرین با هم بودن بیش از هر سال دیگر حس می‌شود، پس قدر تمام آن یک دقیقه بیشترهایی که با خیال راحت در کنار خانواده بودیم را بیشتر بدانیم.

تیم سالیان برای شما زمستانی مملو از سلامتی و طول عمری همچون یلدا آرزو دارد.

مالکیت حقوق معنوی این سایت متعلق به شرکت سالیان کیش