فروش ویژه بهاره

ثبت نام

ورود

Product was successfully added to your shopping cart.

5

Product was successfully added to your compare list.

5

Product was successfully added to your wishlist.

5

کت تک

کت تک؛ لباسی تاثیرگذار در استایل کژوال


دارای هر سبک پوششی که باشید، کت تک یکی از الزامات کمد لباس شماست!

کت فقط برای استایل‌های فرمال، مراسم مختلف، مشاغل جدی و نمایی از یک مرد شسته‌رُفته نیست؛ نحوه ترکیب و سبک پوشش هر فرد می‌تواند تعیین کننده‌ی استایل، جایگاه و اهمیت این آیتم در استایل باشد.

کت تک یا کت بلیزر نام یکی از پرمصرف‌ترین لباس‌های منتصب به آقایان است که در این روزها خانم‌ها نیز با خیالی آسوده از آن استفاده کرده و به حق، خوش‌استایل هم می‌شوند. اما در این مطلب قرار است به کارکرد این آیتم برای آقایان در استایل‌های کژوال نگاهی داشته باشیم و شما را با روش‌های استایلینگ کت تک یا کت بلیزر آشنا کنیم.

زمانی که کت تک نقش اول را در استایل‌های کژوال ایفا می‌کند!


کت تک یا همان کت بلیزر ، همانطور که از نام‌اش پیداست، لباسی‌ست که به تنهایی و بدون هیچ مکملی، اعم از شلوار یا جلیقه، به تنهایی پوشیده می‌شود یا به اصطلاح "ست" یا "کت و شلوار" نیست. کت بلیزر معمولا در جایگاه یک آیتم کژوال در استایل به ایفای نقش می‌پردازد؛ اما مانند هر لباس دیگری، کت بلیزر نیز به همراه اجزای دیگر لباس، استایل کژوال را تشکیل می‌دهند.

اگر قرار باشد طبق تعریف استایل کژوال به شکل غیر رسمی یا نیمه رسمی، راحت، کاربردی و روزمره از بلیزر یا کت تک استفاده کنید، بهتر است باقی آیتم‌های استایل‌تان را نیز طبق قوانین استایل کژوال انتخاب کنید.

شلوار جین یا کتان؟ کدام را برای استایل کردن با کت تک انتخاب کنیم؟


استایل کژوال تاکید بر غیررسمی و روزمره بودن استایل دارد. طبق دسته‌بندی انواع استایل کژوال، در کنار غیررسمی بودن، برخی از انواع این استایل شکل نیمه‌رسمی نیز دارند.

از طرفی دیگر لباس‌هایی از جمله شلوار جین و کتان از آیتم‌های پرطرفدار استایل کژوال به حساب می‌آیند. پس نیازی به توضیح بیشتر نیست! همان‌طور که می‌توان حدس زد، شلوارهای کتان مردانه با کت تک، مناسب استایل‌های نیمه‌رسمی و شلوارهای جین با کت بلیزر یا همان کت تک برای استایل‌های غیر‌رسمی مناسب هستند.

به طور مثال برای یک جلسه‌ی کاری، یک میهمانی نسبتا جدی و موقعیت‌های نیمه‌رسمی شلوار کتان و برای میهمانی یا قرار دوستانه و گشت و گذارهای درون شهری، شلوار جین انتخاب مناسبی هستند.


با کت تک پیراهن بپوشیم یا تیشرت؟ کدام کژوال‌تر است؟


پیراهن‌ها انواع مختلفی دارند که در بین آنها، تعدادی که از سبک فرمال پیروی می‌کنند کم نیستند.

از آنجایی که در استایل کژوال آیتم‌های فرمال جایگاهی ندارند، بهتر است برای استایل کردن کت تک یا کت بلیزر از انواع پیراهن‌های کژوال استفاده کنید. پیراهن‌هایی با پارچه‌ی طرح‌دار، انواع پیراهن جیب‌دار و مدل‌هایی با برش‌های خاص، گزینه مناسبی برای استایل با کت تک برای موقعیت‌های نیمه یا غیررسمی هستند.


از طرفی دیگر، تیشرت‌ها از اجزای اصلی استایل کژوال به حساب می‌آیند. پوشیدن کت تک با تیشرت اتفاق جدیدی نیست؛ اما همواره یکی از خاص‌ترین و البته پرطرفدارترین ترکیب‌ها در استایل کژوال است.

برای استایلینگ تیشرت و کت تک بهتر است انواعی را انتخاب کنید که یقه‌دار (پولوشرت) و دارای یقه گرد و ساده باشند. ما معمولا پوشیدن تیشرت‌های یقه هفت را با کت پیشنهاد نمی‌کنیم، زیرا این ترکیب کمی قدیمی یا به اصطلاح out of fashion به حساب می‌آید.


ترکیبی خاص با یقه اسکی و کت تک


یکی دیگر از استایل‌های خاص و پرطرفدار، ترکیب یقه اسکی و کت تک یا کت بلیزر است. این استایل معمولا مناسب فصل پاییز و زمستان است. در انتخاب این استایل بیش از هرچیزی باید به رنگ‌بندی در استایل توجه داشته باشید و رنگ یقه اسکی خود را متناسب با کت تک و پالت رنگی کل استایل انتخاب کنید.

پیشنهاد ما این است که برای آسان‌تر کردن این استایل، یک یقه اسکی سفید و یک مشکی در کمد لباس زمستانی خود داشته باشید تا با ترکیب آن با کت تک از یک استایل گرم و بی‌نقص لذت ببرید.

اگر به فکر انتخاب شلوار و کفش مناسب هستید باید به شما بگوییم که برای این استایل شلوار جین یا انواع شلوار پشمی به همراه یک نیم‌بوت چرم زمستانی انتخاب‌های بی‌نظیری هستنددر استایل کژوال، کت تک را با چه کفشی بپوشیم؟


انتخاب کفش در همه‌ی سبک‌ها نقطه عطف استایل است. به اعتقاد ما، کفش یکی از اصلی‌ترین و مورد بحث‌ترین نقاط استایل است و به تنهایی حرف‌های زیادی در رابطه با ما و استایل‌مان بازگو می‌کند.

در استایل کژوال با کت تک یا کت بلیزر، نحوه‌ی انتخاب کفش نیز متمایز از روش انتخاب دیگر اجزای استایل نیست. در انتخاب این آیتم مهم هم طبق الگوی استایل کژوال باید عمل کرد و به سراغ انواع نیمه یا غیررسمی‌تر رفت.

در این میان اسنیکرز از همه غیررسمی‌تر و لوفر فرم نیمه‌رسمی‌تری دارند. پوشیدن اسنیکرز با کت تک کمی ساختارشکنانه به نظر می‌رسد اما کمک شایانی در به روز بودن استایل و راحت‌تر بودن آن دارد. پوشیدن لوفر به عنوان یک کفش نیمه‌رسمی نیز انتخابی هوشمندانه به حساب می‌آید؛ زیرا راحت، شیک و البته امروزی است.

پس برای گذاشتن نقطه‌ی پایان استایل کژوال خود با کت تک یا بلیزر، این دو کفش را جزو اولین انتخاب‌های خود قرار دهید.