فروش ویژه بهاره

ثبت نام

ورود

Product was successfully added to your shopping cart.

5

Product was successfully added to your compare list.

5

Product was successfully added to your wishlist.

5

آشنایی با تیپ‌های اندامی، اندام گلابی

آشنایی با تیپ‌های اندامی؛ اندام گلابی


در فشن تیپ‌های اندامی به پنج دسته تقسیم می‌شوند که عبارتند از: فرم مثلث، سیب، ساعت شنی، اندام گلابی و مثلث برعکس!

یکی از راه‌های رسیدن به درست پوشیدن و استایلینگ مناسب، شناخت دقیق اندام و بررسی کامل تیپ‌های اندامی است. این فرم‌ها برای ما تعیین کننده استایل‌مان هستند و ما را بهتر از هرچیزی به طرف انتخاب‌های درست سوق می‌دهند.

برای اولین قدم بهتر است از خودمان شروع کنیم!

جلوی آینه بروید و تیپ اندامی خود را کاملا بررسی کنید؛ دقیق به فرم‌های بدنتان نگاه کنید، پستی بلندی‌های تن‌تان را کشف کرده و سپس با یکی از الگوهای تیپ اندامی، خود را قیاس کنید.

حالا اگر فرم بدنتان کمی شبیه اندام گلابی یا مثلث برعکس است با این مطلب از سالیان همراه باشید تا بعد از خواندن آن بتوانید یک استایل درست، منحصربه‌فرد و زیبا برای خودتان بسازید.

تیپ اندام گلابی چگونه است؟


افراد دارای اندام گلابی، همانطور که از نامش نیز پیداست بالاتنه کوچک و پایین‌تنه بزرگی دارند. در این تیپ اندامی معمولا اختلاف سایز در میان پایین‌تنه و بالاتنه به وضوح دیده می‌شود. تیپ اندام گلابی معمولا دارای شانه و سینه کوچک و همچنین لگن، باسن و ران‌های بزرگ است و فرم‌های گرد عموما در قسمت پایین‌تنه دیده می‌شوند.

مهم‌ترین نکته‌ای که در اندام گلابی باید درنظر گرفت، ایجاد تعادل میان قسمت بالایی و پایینی بدن است. در اندام گلابی سعی می‌شود با انتخاب فرم‌های مناسب، رنگ‌های درخور و ایجاد توجه به قسمت بالاتنه، به اصلاح این تیپ اندامی پرداخت و ایجاد تعادل نمود.

فرم بدن گلابی

باید و نبایدها در اندام گلابی


قبل از ارائه پیشنهادات برای استایلینگ مناسب اندام گلابی بهتر است به ممنوعیت‌ها و باید و نبایدهای این تیپ اندامی اشاره کوتاهی کنیم:

1- ایجاد تعادل میان بالاتنه و پایین‌تنه مهم‌ترین موضوع در استایلینگ اندام گلابی است.

2- بهتر است برای ایجاد تعادل توجهات را به سمت بالا معطوف کرده و به آیتم‌های بالاتنه بیشتر اهمیت دهید.

3- برای آیتم‌های پایین‌تنه سعی کنید از رنگ‌های تیره استفاده کنید و تا آنجا که می‌توانید از رنگ‌های روشن و طرح‌های بزرگ در این قسمت استفاده نکنید.

4- از دراپه، جیب، چین و هرچیزی که بزرگی لگن و باسن را تشدید کند دوری کنید.

5- هرگز از شلوار یا دامن‌هایی که فاق خیلی بلندی دارند استفاده نکنید.

6- جین‌های اسکنی، استایل‌های بگی و دامن و شلوارهای پلیسه برای اندام گلابی مناسب نیستند.

7- از لباس‌هایی که دارای سرشانه کوچک و تنگ هستند نیز دوری کنید؛ زیرا آنها کوچکی شانه شما را تشدید می‌کنند.

برای اندام گلابی چه نوع دامن‌هایی انتخاب کنیم؟


همانطور که گفتیم برای داشتن یک استایل بی نقص با اندام گلابی، بهتر است از انتخاب رنگ‌های روشن و آیتم‌های طرح‌دار برای پایین‌تنه خودداری کنید.

‌‌رنگ‌های تیره بهترین انتخاب برای آیتم‌های پایین‌تنه‌ی اندام گلابی به شمار می‌آیند؛ زیرا خاصیت رنگ تیره در لباس، کوچک‌تر نشان دادن قسمت‌هایی از بدن است.

علاوه بر رنگ باید به فرم و اندازه آیتم‌های پایین تنه نیز دقت کرد. دامن‌های میدی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای اندام گلابی به شمار می‌آیند. البته همانطور که قبلا گوشزد کردیم، این آیتم نیز باید فاقد جیب‌های بزرگ و چین در قسمت کمر باشد؛ از این رو دامن‌هایA-line می‌توانند بهترین نوع دامن برای اندام گلابی باشند.اگر طرفدار دامن‌های کوتاه هستید باید بگویم که بهتر است کمی انتخاب‌هایتان را محدود کنید!

دامن‌های خیلی کوتاه مناسب اندام گلابی نیستند. به همین خاطر اگر همچنان دوست دارید دامن کوتاه را از اجزای اصلی کمد لباستان بدانید، بهتر است انواعی را انتخاب کنید که بلندی آن تا نزدیکی زانوهایتان باشند.


چه شلوارهایی مناسب اندام گلابی است؟


در انتخاب شلوار مناسب برای اندام گلابی نیز علاوه بر رنگ باید به فیت، استایل و البته بلندی فاق آن توجه داشت. جیب‌های کوچک و مینیمال، فاق متوسط و فیت راسته از نکات با اهمیت در انتخاب شلوار برای اندام گلابی است.

شلوارهای بگی، پلیسه و انواع آزادی که گشادی آنها از روی کمر با پیلی یا چین شروع می‌شوند، به هیچ عنوان مناسب این تیپ اندامی نیستند زیرا لگن و باسن را از فرم عادی بزرگ‌تر نشان می‌دهند.

یک شلوار جین راسته بهترین و کاربردی‌ترین شلوار برای اندام گلابی است.


برای داشتن استایلی منحصربه فردتر می‌توانید شلوارهای بوت‌کات،flare و wide-leg را انتخاب کنید.


افراد با اندام گلابی چه مدل بالاتنه‌هایی باید انتخاب کنند؟


در استایلینگ اندام گلابی، بالاتنه حائز اهمیت‌ترین قسمت بدن است.

ما در این تیپ اندامی باید توجهات را از پایین‌تنه برداشته و به بالاتنه معطوف کنیم؛ پس هر آنچه در انتخاب آیتم پایین‌تنه ممنوع است از واجبات انتخاب برای آیتم‌های بالاتنه است.

از آنجایی که بالاتنه اندام گلابی دارای شانه و سینه‌های به نسبت کوچک‌تر است، بهتر است سراغ آیتم‌هایی بروید که این قسمت‌های بدن را بزرگ‌تر و برجسته‌تر نشان دهند. استفاده از اپل، یقه‌های بزرگ، آستین‌های پفی، خطوط افقی و همچنین استفاده از رنگ‌های قابل توجه و طرح‌های بزرگ و برجسته می‌تواند به ایجاد تعادل میان بالاتنه و پایین‌تنه کمک بزرگی داشته باشند.استفاده از دیتیل یکی از دیگر راهکارهای این ایجاد تعادل است. این دیتیل‌ها می‌توانند روی سرشانه یا قسمت‌های بالایی بدن قرار گرفته و نگاه را به سمت بالای بدن حرکت بدهند.

چه اکسسوری‌هایی به متعادل کردن اندام گلابی کمک می‌کنند؟


در انتخاب اکسسوری نیز باید مانند قوانین قبلی عمل کرد. انتخاب اکسسوری‌هایی که برای قسمت بالایی بدن طراحی شده‌اند یک انتخاب مناسب است. استفاده از اکسسوری‌های سر مانند کلاه و انواع روسری، اکسسوری‌های مو مانند باندانا، تل سرهای پفی، و سنجاق‌های بزرگ و استفاده از زیوآلات statement به عنوان آیتم‌های قابل توجه مانند گردنبند و گوشواره‌های بزرگ می‌توانند انتخاب مناسبی باشند.

همچنین بهتر است از کیف‌هایی با بند کوتاه یا همان shoulder bag استفاده کرد. انتخاب کیف‌های دستی نیز انتخاب خوبی برای اندام گلابی به شمار می‌آیند.