خرید لباس عید؛ لباس‌ات را فقط برای عید نپوش!

خرید لباس عید

خرید لباس عید؛ لباس‌ات را فقط برای عید نپوش!


لذت خرید لباس نو برای ما سنتی‌ست که از کودکی برای‌مان به یادگار مانده است. مهم نیست در چه سن و سالی هستیم؛ در هر موقعیتی که باشیم، بوی عطر لباس نو برای‌مان نویدبخش شروع یک فصل و زندگی تازه است.

خرید لباس عید شاید به نظر مقوله‌ی آسانی باشد، اما مطمئنا خیلی از ما پشیمانی بعد از خریدهای سال نو را تجربه کرده‌ایم!

در این مطلب قرار است با نکات ریز و تاثیرگذار، در بخش خرید لباس عید آشنا شویم تا بتوانیم خریدی هدفمند، کاربردی و لذت‌بخش داشته باشیم.

رفتار هیجانی؛ اولین مساله در خرید لباس عید!


خرید هیجانی در هر موقعیتی دردسرساز است!

نتیجه این رفتار در خرید، حضور لباس‌هایی بدون استفاده و در نتیجه اشغال شدن کمد لباس‌هایتان است. لباس‌هایی که به شکل هیجانی خریداری می‌شوند معمولا بدون کاربرد هستند و باعث ایجاد پشیمانی بعد از خرید می‌شوند.

علاوه بر رنگ باید به فرم و اندازه آیتم‌های پایین تنه نیز دقت کرد. دامن‌های میدی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای اندام گلابی به شمار می‌آیند. البته همانطور که قبلا گوشزد کردیم، این آیتم نیز باید فاقد جیب‌های بزرگ و چین در قسمت کمر باشد؛ از این رو دامن‌هایA-line می‌توانند بهترین نوع دامن برای اندام گلابی باشند.

در خرید لباس عید، بیش از هر زمان دیگری با این‌گونه رفتارهای هیجانی در خرید روبه‌رو هستیم. برای جلوگیری از این پدیده در وهله اول بهتر است نیازهای خود را بسنجید و نگاهی به کمد لباس‌هایتان بیندازید. نیاز شما اولین پارامتر برای خرید لباس عید است. به طور مثال اگر به اسنیکرز نیاز دارید، در خرید لباس عید کفش پاشنه بلند را جایگزین آن نکنید. یا اگربه عنوان آقا، به یک کت کژوال نیاز دارید به سمت کت‌های کلاسیک نروید.

بهتر است در خرید لباس عید کمی با برنامه و با توجه به نیازهای اصلی خود خریدتان را انجام دهید.


استایل شخصی و سبک همیشگی خود را در خرید لباس عید فراموش نکنید!


کژوال یا فرمال فرقی ندارد؛ در خرید لباس عید استایل همیشگی خود را داشته باشید!

فراتر رفتن از سبک همیشگی و ایجاد چالش در استایل ثابت خود را برای موقعیت دیگری نگه دارید یا آن را به صورت آرام آرام تجربه کنید. معمولا رفتار عکس در این موضوع باعث ایجاد پشیمانی در خرید می‌شود؛ زیرا شما دیگر موقعیتی برای استفاده از آن خریدها را نخواهید داشت.

به طور کل در عید نوروز همه‌ی افراد با توجه به موقعیت، شرایط و سن و سال‌شان، کمی فرمال‌تر از همیشه لباس می‌پوشند. چیزی که در اینجا مهم است این است که بتوانید سبک خود را در هر نوع استایلی حفظ کنید.

به طور مثال اگر به عنوان یک خانم طرفدار پوشیدن بلوز و شومیزهای زنانه‌تر هستید، پوشیدن تیشرت را برای این موقعیت فراموش کنید!

یا اگر به عنوان یک آقا همیشه شلوار جین را به شلوارهای پارچه‌ای ترجیح می‌دهید، شلوار کتان می‌تواند تعادل سبک پوشش شما را در استایل‌های نوروزی حفظ کند.

توجه به اکسسوری‌ها، یک اصل مهم در خرید لباس عید!


استفاده از اکسسوری به استایل هویت می‌بخشد!

این امر در خرید لباس عید بیش از هر زمان دیگری حائز اهمیت است. کیف، کفش، روسری یا شال، زیورآلات و ... در استایل شما در این مناسبت تاثیرگذاری زیادی دارند. اگر خرید لباس عید برای‌تان سخت است یا حتی امکان‌پذیر نیست، می‌توانید با بازی دادن این اکسسوری‌ها در استایل‌تان، هویت جدیدی به سبک پوشش خود ببخشید.

توجه به لایه‌های زیرین استایل را در خرید لباس عید در نظر بگیرید!


قطعا قرار نیست که در دید و بازدیدهای محدود عید امسال با مانتو، کت و یا کفش به منزل دیگران بروید. پس از اهمیت لایه‌های زیرین استایل خود غافل نشوید!

برای یک آقا همانقدر که لباس‌های بیرونی مهم هستند، دیده شدن آنها در فضای خانه هم با اهمیت است. به عنوان یک آقا به یک نکته‌ی خیلی کوچک اما مهم در استایل‌تان باید توجه ویژه‌ای داشته باشید؛ این نکته‌ی کوچک و مهم چیزی نیست جز جوراب!

جوراب نقطه‌ی پایان استایل شماست، پس آن را هوشمندانه و درخور استایل کلی‌تان انتخاب کنید.

خانم‌ها نیز علاوه بر لباس و متعلقات استایل بیرونی باید به شومیز یا بلوز زیر مانتو نیز اهمیت دهند. در انتخاب این آیتم سعی کنید متناسب با تیپ اندامی و استایل کلی خود عمل کنید.

در خرید لباس عید پالت رنگی همیشگی استایل‌تان را فراموش نکنید!


به طور حتم هر فرد دارای پالت رنگی منحصربه فرد است. به این شکل که ناخودآگاه انتخاب‌هایش به سمت پالت‌هایی از جمله: پالت سرد، گرم، پاستلی ، خنثی و ... گرایش دارد.

پیشنهاد ما به شما، برای خرید لباس عید این است که در این مناسبت هم همانند استایل شخصی، از پالت رنگی همیشگی خود پیروی کنید. اگر مایل هستید که در این بهار رنگ‌های جدیدی به استایل خود بیفزایید آن را طبق قانون پالت رنگی همیشگی خود انتخاب کنید.

به طور کلی پیشنهاد ما به شما این است که طبق نیاز و برنامه‌ریزی خرید لباس عید را انجام دهید. همیشه خریدهای هیجانی و از روی تصمیمات لحظه‌ای برای‌مان دردسرساز می‌شوند؛ پس امسال بنا بر قانون خاصی این خرید را انجام داده و لذت خود را چندین برابر کنید.

مالکیت حقوق معنوی این سایت متعلق به شرکت سالیان کیش