فروش ویژه بهاره

ثبت نام

ورود

Product was successfully added to your shopping cart.

5

Product was successfully added to your compare list.

5

Product was successfully added to your wishlist.

5

کژوال

کژوال؛ دنیایی از راحتی و روزمرگی


مطمئنا عبارت "کژوال" بارها به گوشتان خورده و یقینا شما هم در طول مکالمات روزمره حداقل یکبار از این کلمه استفاده کرده‌اید.

کژوال در لغت به معنی "غیر جدی" است و با استناد به آن می‌توان معنی کلی آن را دریافت؛ این استایل راحت، کاربردی، روزمره و صد البته غیر جدی است. درواقع استایل کژوال استایلی مناسب استفاده روزمره است و مهم‌ترین نقطه قوت آن راحتی می‌باشد.

آیتم‌های تشکیل دهنده این استایل همان لباس و اکسسوری‌هایی هستند که در کمد لباس همه ما موجود است؛ لباس‌های بیسیک و راحتی که در طول روز از آنها استفاده می‌کنیم: تیشرت، شلوار جین و کتان، شومیز و پیراهن، کفش‌های تخت، اسنیکرز و ...

بیایید کمی دقیق‌تر نگاه کنیم و آیتم‌های واجب برای داشتن یک استایل کژوال را زیر ذره‌بین قرار دهیم:

تیشرت، آیتم کلیدی استایل کژوال


تیشرت‌ها نماینده تمام قد این استایل به حساب می‌آیند. برای اینکه یک کژوال‌پوش حرفه ‌ی باشید بهتر است برای شروع سه رنگ تیشرت انتخاب کنید: سفید، مشکی و یک رنگ دلخواه!

تیشرت‌های یقه گرد با فیت regular یا متوسط بهترین گزینه هستند پس در کمدتان برای آنها جایگاه ویژه‌ای را در نظر بگیرید. همچنین می‌توانید علاوه بر این تیشرت‌های بیسیک از انواع چاپدار نیز استفاده کرده و رنگ و هیجان بیشتری به استایل‌تان ببخشید.

پیراهن مردانه، شومیز زنانه؛ یک زوج پایدار در استایل کژوال


تیشرت‌ها نماینده تمام قد این استایل به حساب می‌آیند. برای اینکه یک کژوال‌پوش حرفه ‌ی باشید بهتر است برای شروع سه رنگ تیشرت انتخاب کنید: سفید، مشکی و یک رنگ دلخواه!

مهم نیست چه جنسیتی دارید؛ حضور پیراهن و شومیز برای یک کمد کژوال از ضروریات است. اگر می‌خواهید یک کمد کپسولی داشته باشید بهتر است از رنگ‌های خنثی و فرم‌های معمول‌تر برای شومیز و پیراهن‌هایتان استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم انواعی را انتخاب کنید که از پارچه‌های پنبه‌ای مانند پوپلین تشکیل شده باشند، زیرا این نوع پارچه‌ها برای استفاده روزمره و استایل کژوال گزینه مناسب‌تری به شمار می‌آیند.


شلوار جین یا کتان؟ کدام را برای استایل کژوال انتخاب کنم؟


این سوال نیاز به جواب ندارد زیرا هر دو این شلوارها باید در کمد کژوال حضور داشته باشند. شلوار جین به نسبت شلوار کتان ظاهر راحت‌تر و غیر رسمی‌تری دارد. از این رو بهتر است برای خرید، دورهمی دوستانه، گشت و گذارهای عصرانه و ... شلوار جین و برای میهمانی‌های کمی رسمی‌تر، رفتن به محل کار و جلسه‌های کاری از شلوار کتان استفاده کنید.


کت؛ یک آیتم مهم و نیمه رسمی در استایل کژوال


اگر به اقتضای شغل، موقعیت و شرایط اجتماعی خود در موقعیت‌های نیمه رسمی حضور پیدا می‌کنید، کت از بایدهای استایل کژوال شماست. کت‌های کژوال یا به عبارت عامیانه‌تر "کت تک" یک ابزار مهم برای تضمین راحتی شما در موقعیت‌های نیمه رسمی است. شما با آنها راحت، شیک و متناسب با موقعیتی که در آن قرار گرفته‌اید خواهید بود.


کدام اکسسوری‌ها برای استایل کژوال مناسب‌ترند؟


همانطور که در اول متن اشاره کردیم، استایل کژوال در وهله اول تاکید بر روزمرگی و راحتی دارد. اگر برایتان سوال است که چه اکسسوری‌هایی برای استایل کژوال مناسب‌اند باید بگوییم که در قدم اول بهتر است از زیورآلات نگین‌دار دوری کنید. جواهر و زیورآلات نگین‌دار، اکسسوری‌های رسمی هستند که با استایل کژوال همخوانی ندارند. بهتر از اکسسوری‌های سبک و روزمره مانند ساعت، دستبندهای چرم، کلاه، کیف‌های راحت و کاردبردی و ... استفاده کنید.

کفش، نقطه پایانی استایل کژوال


اگر در جاکفشی یک یا دو اسنیکرز راحت، یک لوفر مشکی، آکسفورد عسلی و یک پامپ پاشنه 5 سانتی دارید باید بگوییم که شما در نقطه درستی قرار گرفته‌اید! این کفش‌ها مهم‌ترین آیتم‌های استایل کژوال به حساب می‌آیند زیرا راحت و کاربردی‌اند و مناسب‌ترین گزینه برای استفاده روزمره به حساب می‌آیند.

آیا استایل کژوال انواع خاصی دارد؟


کژوال یک عبارت کلی برای داشتن استایلی راحت، غیر رسمی و نیمه رسمی است. اگر بخواهیم کمی تخصصی‌تر به موضوع نگاه کنیم باید بگوییم که این استایل پرطرفدار دارای 6 زیرگروه بسیار مهم است:

1- Business casual

2- Smart casual

3- Active casual

4- Rugged casual

5- Sporty casual

6- Dressy casual

Business casual: همانطور که از اسم آن پیداست این استایل مناسب محل کار است. در تحلیل این سبک باید به راحتی آن نسبت به لباس رسمی اشاره کرد. برای آقایان پیراهن‌های تک‌رنگ و چهارخانه، شلوار کتان یا پارچه‌ای، کت، کفش لوفر یا آکسفورد و کراوات. برای خانم‌ها شلوار پارچه‌ای، کفش لوفر، کاردیگان، مانتو رسمی و روسری از آیتم‌های این استایل به حساب می‌آیند.

سالیان

Smart casual: در این استایل کمی dressy بودن و نیمه رسمی بودن با راحتی ادغام می‌شوند و ظاهری هوشمندانه به وجود می‌آورند. به طور مثال شلوار جین و کت از همیشگی‌های این سبک از استایل کژوال به حساب می‌آیند.

سالیان

Active casual: فکر کنید بعد از تمرین در باشگاه، دویدن یا بازی تنیس با دوستانتان قرار دارید. Active casual دقیقا همان استایل آن روز شماست. لگینگ، هودی یا سوییت‌شرت، اسنیکرز و ... همه از آیتم‌های تشکیل دهنده این استایل هستند.


Sporty casual: در این نوع استایل کژوال شما می‌توانید یک آیتم اسپرت مانند هودی، سوییت‌شرت یا اسنیکرز را با آیتم کژوال دیگری ترکیب کنید. در استایل sporty casual آیتم اسپرت پر تکرار نیست و به عنوان نقطه قوت استایل معرفی می‌شود.

سالیان

Dressy casual: پوشیدن پیراهن زنانه یا استفاده از کت شلوار یا پیراهن‌ نیمه کلاسیک مردانه فقط مناسب یک میهمانی مجلل نیست. برای برخی مکان‌ها مانند یک میهمانی دوستانه، قرارهای مهم کاری، شرکت در رویدادهایی مانند افتتاحیه یک نمایشگاه نقاشی یا رونمایی از کتاب نویسنده مورد علاقه‌تان، این استایل می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

سالیان