ثبت نام

ورود

Product was successfully added to your shopping cart.

5

Product was successfully added to your compare list.

5

Product was successfully added to your wishlist.

5

آشنایی با تیپ‌های اندامی، اندام سیب

آشنایی با تیپ‌های اندامی، فرم بدن سیب


شناخت فرم یا تیپ اندامی اولین قدم به سوی داشتن استایلی درست و منحصربه‌فرد است. انتخاب لباس و اکسسوری با استناد به تیپ اندامی یکی از چند راه رسیدن به استایل شخصی می‌باشد. از این‌رو تشخیص فرم بدن اولین قدم در این راه پرفراز و نشیب، اما لذت‌بخش خواهد بود.

همانطور که در مطلب قبلی نیز اشاره کردیم، ما در دنیای مد 5 نوع تیپ اندامی داریم که هرکدام ویژگی منحصر به خود را دارا هستند. در مطلب قبلی در رابطه با فرم بدن گلابی و بایدها و نبایدهای پوششی آن صحبت کردیم و در این مطلب قرار است راجع به فرم بدن سیب بیشتر بدانیم.

پس اگر فکر می‌کنید صاحب تیپ اندامی سیب هستید، برای خوش‌پوش بودن هرچه بیشتر در ادامه مطلب با ما باشید.

فرم بدن سیب چگونه است؟

در این نوع تیپ اندامی مانند دیگر فرم‌های اندام، با اندازه دور سینه، دور کمر، عرض سرشانه و عرض باسن سر و کار داریم. در فرم بدن سیب این اندازه‌ها به شرح زیر است:


- عرض کمر و شانه اختلاف بسیار اندکی با هم دارند یا برابر هستند.

- پایین‌تنه در این تیپ اندامی لاغرتر از بالاتنه آن است.

- شانه‌ها در این تیپ اندامی معمولا افتاده هستند.

- برآمدگی شکم در فرم بدن سیب به طور معمول دیده می‌شود.

- مهم‌ترین شاخصه فرم بدن سیب، کمر پهن و پایین‌تنه لاغر است.


لازم به ذکر است که این مشخصات در بدن هر فرد می‌تواند با اندازه‌ها و نسبت‌های متفاوتی خود را نمایان کند اما مشخصات اصلی در هر سایزی تقریبا بدون تغییر می‌باشند.

فرم بدن سیب

با چه نوع انتخاب‌هایی در فرم بدن سیب، خوش‌پوش‌تر باشیم؟


با توجه به مشخصات این تیپ اندامی متوجه شدیم که مهم‌ترین ویژگی فرم بدن سیب، کمر پهن و پایین‌تنه لاغر است. درواقع توجه ما بیش از هر قسمت دیگری، به قسمت میانی این تیپ اندامی جلب می‌شود. ما با توجه به شناخت ابعاد فرم بدن سیب باید بتوانیم توجه را از این قسمت برداشته و در دیگر قسمت‌های بدن پخش کنیم.

به این منظور بهتر است در قسمت سرشانه، خط گردن و پایین‌تنه انتخاب‌های درست و قابل توجهی داشته باشیم و این قسمت‌های بدن را های‌لایت کنیم. همچنین بهتر است از انتخاب آیتم‌هایی که دارای جزئیات در قسمت کمر هستند صرف‌نظر کرده و این جزئیات را در قسمت‌هایی به کار بگیریم که دید ما را از قسمت میانی بدن منحرف کنند.چه بالاتنه‌هایی برای فرم بدن سیب انتخاب کنیم؟

انتخاب لباس‌های بالاتنه در فرم بدن سیب از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا انتخاب آیتم‌های این قسمت ارتباط مستقیم با برطرف کردن ویژگی‌های خاص این تیپ اندامی دارد.

برای انتخاب آیتم‌های بالاتنه‌ی مناسب با فرم بدن سیب، بهتر است به سراغ لباس‌هایی برویم که دارای یقه‌های باز عمودی و یا دارای جزئیات در قسمت سرشانه هستند. یقه‌های باز عمودی مانند یقهV باعث ایجاد خط عمود در بالاتنه شده و به طور ناخودآگاه قسمت فوقانی بدن را کشیده‌تر نشان می‌دهند.

همچنین انتخاب آیتم‌هایی که دارای جزئیات در سرشانه هستند، توجهات را به این قسمت معطوف کرده و توجه به قسمت میانی بدن را کم‌رنگ‌تر می‌کنند. علاوه بر این وجود چنین جزئیاتی در این قسمت باعث تغییر فرم سرشانه‌های افتاده‌ی فرم اندام سیب نیز می‌شود.انتخاب تاپ یا بلوزهای آزادی که خط کمر را نشان نمی‌دهند نیز می‌تواند انتخاب خوبی برای فرم بدن سیب باشند. به طور کل انتخاب بالاتنه‌هایی که در قسمت کمر و شکم به بدن نمی‌چسب‌اند و یا دارای برش‌های منحنی و مشخصی در این قسمت نیستند، می‌توانند گزینه مناسبی برای این تیپ اندامی به شمار بیایند.برای فرم اندام سیب چه نوع بافت، ژاکت و کت‌هایی انتخاب کنیم؟

در این قست نیز باید به قوانین بالاتنه عمل کرد. برای انتخاب این نوع لباس‌ها بهتر است از انواع جلوباز لباس‌ها بهره ببرید؛ زیرا خطوط عمودی‌ای که لباس‌های جلوباز در استایل شما به وجود می‌آورند باعث باریک‌تر دیده شدن بالاتنه، تغییر فرم و یا پنهان کردن قسمت میانی بدن می‌شوند.

کت‌هایی با برش Aline، بارانی‌های کمر داری که دارای پد سرشانه هستند و کاردیگان‌های جلوباز از آیتم‌هایی هستند که با خیال راحت می‌توان از آنها برای فرم بدن سیب استفاده کرد.


چه فرم پیراهن‌هایی برای فرم بدن سیب مناسب‌ترند؟


همانطور که در قسمت بالاتنه اشاره کردیم، برای فرم بدن سیب بهتر است انتخاب‌هایی داشته باشیم که خط کمر را پنهان نگه دارند و لباس‌هایی بپوشیم که در آنها خط کمر مشخص نشده باشند. پیراهن‌های drop waist یکی از بهترین گزینه‌ها برای این تیپ اندامی به شمار می‌آیند. همچنین پیراهن‌هایی با فرم ذوزنقه که در قسمت پایینی دارای آزادی بیشتری هستند، می‌توانند گزینه مناسبی به شمار بیایند.

اگر بنا به سلیقه شخصی، از پیراهن‌هایی با خط کمر مشخص استفاده کردید بهتر است در قسمت کمر پیراهن، از هرگونه چین و پیلی دوری کنید زیرا این دو جزئیاتی هستند که باعث بزرگ‌تر دیده شدن آن ناحیه می‌شوند.


چه نوع دامن‌هایی برای فرم اندام سیب انتخاب کنیم؟


پایین‌تنه لاغر نقطه قوت فرم بدن سیب است، از این رو بهتر است لباس‌هایی برای این قسمت انتخاب کنیم که ویژگی‌های پایین‌تنه را به خوبی به نمایش بگذارد. ما در انتخاب پایین‌تنه در فرم بدن سیب می‌توانیم آزادانه‌تر عمل کنیم، پس دامن‌های کوتاه بالای زانو، aline، دامن‌های تنگ یا راسته ، دامن کلوش، نامتقارن و طرح‌دار از جمله دامن‌هایی هستند که می‌توان در این تیپ اندامی از آنها استفاده کرد.


کدام مدل شلوارها برای فرم بدن سیب مناسب‌ترند؟


در فرم بدن سیب بهتر است از شلوارهایی استفاده کنیم که دارای فاق متوسط هستند. شلوارهای فاق بلند ممکن است برای برخی فرم‌های تیپ اندام سیب مناسب نبوده و برآمدگی شکم و عرض کمر را بیشتر نشان دهند.

شلوارهای راسته، بوت‌کات و wide leg گزینه‌های مناسبی برای این تیپ اندامی محسوب می‌شوند. بهتر است در فرم بدن سیب از شلوارهایی که در قسمت کمر دارای پیلی و چین‌ هستند دوری کنیم و از جزئیات در قسمت پایینی شلوار بهره‌مند شویم.